неделя, 27 септември 2009 г.

Загуби за средногорските тимове през уикенда

Първа загуба за новия сезон записаха футболистите на „Мирково” при съботното си гостуване на „Бенковски” (Костенец). След двата разгромни успеха на старта, в първия си мач навън средногорските състезатели играха значително по-слабо и пропуснаха да продължат победната си серия.

Резултатът в срещата откриха домакините, които в средата на първата част се възползваха от пряк свободен удар в близост до вратата на мирковчани. Секунди преди почивката пък Даниел Иванов не прецени добре едно центриране и с глава вкара топката в собствената си врата за 0:2.

През второто полувреме играта бе равностойна, но местния отбор успя да се „върне” във срещата едва пет минути преди последния съдийски сигнал. Недко Йорданов намали резултата и даде началото на финален щурм, който вместо с изравнително попадение завърши с трети гол за тима на „Бенковски”. Така двата състава повториха едно към едно резултата от контролата, която изиграха само преди около месец.

В същия ден пък юношите младша възраст на „Мирково” отново играха срещу „Бенковски”, но този път от Костинброд. Срещата завърши 2:2 – първа точка за новосформирания тим, за който това бе едва втори официален двубой. И двата гола за домакините реализира Васил Кенамов, като местните таланти дори на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка не успяха да удържат аванса си.

В неделя, 27 септември, другият футболен отбор от Средногорието също записа загуба. Пирдопският „Спартак 2001” пътува към гара Елин Пелин и допусна два безответни гола от местния „Керамик”. До 60-ата минута срещата вървеше при нулево равенство, но за около десетина минути домакините си осигуриха комфортна преднина и не допуснаха изненади до самия край.

Спартаковци бяха без редица от титулярите си, а и през този полусезон целта пред тима е по-скоро обиграване. Затова и след края на срещата наставникът на пирдопските футболисти Венцислав Петров бе доволен от показаното въпреки негативния резултат.