неделя, 5 октомври 2008 г.

"Мирково" с трета загуба за сезона

Втора поредна нелепа загуба донесе четвъртият кръг от Областното първенство за единствения средногорски представител – тима на „Мирково”. След като миналата седмица местните футболисти допуснаха пълен обрат като домакини на „Керамик” (гара Елин Пелин), тази неделя те отново на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка загубиха с 2:3 при гостуването си в Костенец.

Мачът срещу „Бенковски” започна повече от добре за средногорци, които след няколко добри атаки успяха първи да излезнат напред в резултата. В 30-ата минута Недко Йорданов напредна по фланга и центрира добре, след което Даниел Иванов засече с глава топката и я насочи в мрежата на домакините. Само пет минути по-късно обаче те успяха да възстановят головия паритет и така двата състава се оттеглиха за почивка при равенство – 1:1.

През втората част Петър Домовчиев отново даде гол аванс за „Мирково”, но подобно на първия път местните играчи бързо-бързо допуснаха изравняване. Последните минути на срещата бяха равностойни, но футболистите от Костенец все пак успяха да стигнат до победното попадение – в 87-ата минута. Така в истински голов трилър те заслужиха победата с 3:2.

Поражението е трето за мирковчани от началото на сезона и оставя тима със скромните три точки след единствената победа, постигната при гостуването на „Звездец” (Горна Малина) във втория кръг. Наставникът на средногорци Николай Николов определи представянето като задоволително предвид съперниците до момента и наблегна на факта, че и трите загуби до момента са били изключително нелепи. По думите му все още нищо не е загубено, тъй като има още достатъчно мачове до края на сезона.