сряда, 7 май 2008 г.

Дрийм тиймовете на Пирдоп и с. Антон завършиха наравно в мач-спектакъл

В неделната утрин, като част от празника на селото, Община Антон бе организирала и приятелска футболна среща. На местния стадион, пред повече от 100 души и при традиционно силен вятър, един срещу друг се изправиха сборен отбор от антончани и футболистите на пирдопския “Спартак 2001”. Двата състава изиграха емоционална среща, която сякаш в духа на празничното настроение завърши без победител – 2:2.

Всъщност надпревара се водеше не само на футболния терен. Преди гвоздея на неделния спортен празник, както и на почивката между двете полувремена, край игрището се проведе и лекоатлетически крос. В него участие взеха голяма част от присъстващите, като след децата и юношите имаше и надбягване между част от възрастните, предизвикало особено силни емоции. В крайна сметка от общинското ръководство бяха осигурили награди както за победителите, така и за повечето участници.

Без съмнение обаче най-очаквана бе футболната среща Антон – Пирдоп, за която домакините бяха поръчали чисто нови екипи и започнаха крайно надъхани за победа. Още в началото тяхната амбиция почти им донесе попадение, след като една от центрираните топки промени траекторията си от силния вятър и подлъга вратаря на гостите Боян Иванов, но бе “спряна” от напречната греда. Постепенно обаче рутината на пирдопчани си каза думата и те поеха контрола на срещата във свои ръце. След красив удар на Венцислав Петров се стигна до разбъркване в наказателното поле на антончани, при което топката някак премина през голлинията на тяхната врата. Реферът зачете попадението, но нападателят на спартаковци Николай Бръмбев призна, че е играл с ръка и заслужи аплодисментите на публиката. Малко по късно той все пак успя да открие резултата – след красив удар от над 30 м.

Десетина минути след гола домакините малко изненадващо стигнаха до изравнително попадение. Голът падна след груба грешка в защита, оставила нападател на антончани очи в очи с противниковия вратар. Още в следващата атака пък далечен удар на играч от с. Антон за втори път срещна напречната греда и така почивката дойде при 1:1.

Второто полувреме бе почти пълно копие на първото. Първо гол на пирдопчани бе отменен заради нарушение на техен играч, след което Красимир Иванов отново с далечен изстрел повторно даде аванс на гостите – 1:2. Техните опоненти в срещата продължиха да играят крайно амбицирани, но на два пъти пропуснаха от изключително чисти позиции – в които, ако трябва да сме честни, не бяха отсъдени очевидни засади. В последните минути антончани все пак изравниха – макар и след отсъден 11-метров наказателен удар.

За да бъде шоуто пълно, двата състава завършиха срещата с изпълнение на дузпи. Всеки от футболистите застана по веднъж зад бялата точка, а в крайна сметка и тук резултатът бе равен – 6:6. Така след края на срещата недоволни нямаше. Играчите от с. Антон пък показаха, че ако намерят стабилен спонсор, от есента спокойно могат да мерят сили и с останалите отбори от “А” окръжна футболна група.