неделя, 28 февруари 2010 г.

Средногорски футболен турнир в Мирково

Две седмици преди подновяването на надпреварата в окръжната футболна група, средногорските представители в шампионата си организираха контролен турнир. Състезанието се проведе в дъждовния 27-и февруари, като в него взеха участие общо четири формации – мъжките тимове на „Мирково” и „Спартак” (Пирдоп), плюс ветераните и юношите младша възраст на мирковчани.

Според предварително договорените правила, всяка
от срещите в турнира се състоеше от две полувремена по 25 мин. всяко. След тегления жребий пък първи на терена един срещу друг излезнаха ветераните и юношите. Бившите футболисти на „Мирково” спечелиха трудна победа срещу младите си наследници – единственият гол в срещата бе реализиран през втората част от Тодор Дангов.

В другия полуфинал двата мъжки състава заформиха оспорван двубой, който съвсем очаквано излезе от предварително начертаните вр
емеви рамки. Първи до аванс в резултата стигнаха пирдопчани, които реализираха в средата на първото полувреме. В последните минути на частта обаче Красимир Пастушки се разписа за 1:1. След почивката домакините на турнира стигнаха и до пълния обрат – първо Недко Йорданов отбеляза от дузпа, а в края по-добре подготвените физически футболисти на „Мирково” добавиха още две попадения на сметката си за крайното 4:1.

В мача за третото място мъжкият отбор на „Спартак” (Пирдоп) поведе срещу мирковските юноши младша възраст, но през втората част свали оборотите и допусна изравняване. Голът донякъде падна и по
ради това, че в името на шоуто на вратата на спартаковци бе застанал техния играещ треньор Венцислав Петров. При изпълнението на дузпите пирдопчани все пак бяха по-точни и се наредиха трети в турнира.

Финалната среща между мъжете и ветераните на „Мирково” започна равностойно, като развръзката дойде през второто полувреме. При резултат 0:0 бе отсъдена дузпа в полза на настоящия състав на мирковчани, която бе дълго оспорвана от бившите футболисти и в крайна сметка техния вратар Николай Николов демонстративно напусна терена. Красимир Паст
ушки изпълни точно 11-метровия наказателен удар, а до края Пламен Георгиев добави още едно попадение за крайното 2:0.

Спонсор на турнира бе потребителна кооперация „Мирково”, като надпреварата дори имаше и скромен награден фонд – 80, 70 и 50 лв. съответно за първите три места.

Надпреварата бе генерална репетиция за средногорските тимове преди старта на пролетния полусезон. Борбата в регионалната футбо
лна група ще бъде подновена на 13 март, като в първия кръг „Мирково” гостува на „Вихър” (Лопян), а „Спартак” (Пирдоп) ще домакинства на „Звездец” (Горна Малина).