неделя, 25 април 2010 г.

Убедителна победа за "Мирково" срещу един от аутсайдерите

В мач от 16-ия кръг на софийската „А” Източна окръжна футболна група отборът на „Мирково” победи с категоричното 6:1 гостуващият състав на „Титан” (Лесново). Така средногорци не допуснаха изненада срещу намиращия се в дъното на класирането състав и продължиха серията си от позитивни резултати.

До разгромната разлика обаче се стигна едва през второто полувреме на срещата. Иначе двата състава изиграха равностойни първи 45 минути, в които домакините реализираха само едно попадение – дело на младия нападател Пламен Георгиев.

След почивката мирковчани се разиграха и оправдаха предварителните очаквания за лека победа. Само за десетина минути средногорският тим увеличи преднината си с още три гола – първо се разписа Атанас Димов, а почти веднага след него Пламен Георгиев за втори път намери път към противниковата врата. Капитанът Цветан Михов пък изпълни точно 11-метров наказателен удар, с което резултатът „набъбна” до 4:0.

Убедителната преднина не отказа футболистите на „Мирково” и те продължиха да атакуват своите съперници. Това даде резултат и домакините стигнаха до ново попадение – второ в срещата за Цветан Михов. Десетина минути преди последния съдийски сигнал гостите от „Лесново” върнаха един гол след реализирана дузпа, а крайното 6:1 бе оформено от Юсмен Махмудов.

Юношите младша възраст на мирковчани пък продължават със силното си представяне в дебютния сезон на школата. През отминалия уикенд младите средногорски футболни надежди гостуваха на лидера в класирането – „Рилски спортист” (Самоков) и оказаха отпор на далеч по-опитния си противник. Срещата завърши при резултат 4:2 за домакините, а головете за местния състав реализираха Красен Христов и Стоян Питеков от дузпа.

В съботния следобед и пирдопският „Спартак 2001” изигра срещата си от поредния кръг на шампионата на окръжната група. За разлика от „Мирково”, другият средногорски представител в първенството при мъжете така и не успява да прекъсне негативната си серия и за пореден път бе надигран убедително – този път от „Мъти вир” (Ихтиман).

През идния уикенд пък ще се изиграят срещите от отложения първи кръг на пролетния полузон. Така датите на оставащите до края срещи, включително насроченото за 9 май средногорско дерби, ще се изместят с по една седмица напред.