неделя, 30 май 2010 г.

Убедителен успех за "Мирково" в средногорското футболно дерби

В събота, 15-и май, се изигра последният кръг и от надпреварата в окръжната футболна група. Тазгодишният шампионат бе закрит с дългоочакваното средногорско дерби, което и този път предложи силни емоции на многобройната публика. След равенството 3:3 през есента, тимовете на „Мирково” и „Спартак 2001” отбелязаха същия брой голове и в пролетния си сблъсък, но този път в съвсем различно съотношение.

Предварителните очаквания бяха за лесна победа на мирковчани, които през сезона демонстираха далеч по-стабилна игра от своите местни съперници. Началото на срещата пък се забави с около половин час по вина на гостуващия състав от Пирдоп.

Още в началните минути обаче основната част от публиката на стадиона бе шокирана - изненадващ гол на Николай Механджийски във вратата на „Мирково” даде аванс на спартаковци. Това сякаш надъха домакините, които още до края на първата част стигнаха до пълен обрат в резултата – 2:1 след попадения на Пламен Георгиев и Иван Спасов.

Интригата в срещата бе елиминирана малко след подновяването на играта, когато капитанът на мирковчани Цветан Михов покачи на 3:1. До края пък обезверените вече пирдопчани допуснаха още два гола – първо младият нападател Георгиев се разписа за втори път в срещата, след него Юсмен Махмудов изпълни точно пряк свободен удар и оформи крайното 5:1.

Така по-стабилно игралият през сезона средногорски футболен тим заслужено завърши годината с положителен баланс от двете срещи с местния си съперник. „Мирково” финишира на седмо място в крайното подреждане, докато футболистите на „Спартак 2001” останаха в дъното на класирането и без ясна перспектива за следващия сезон.