неделя, 26 април 2009 г.

Турнир по тенис на маса в Асеновград, медали за Средногорието

На 11 април в Асеновград партия ГЕРБ организира голям великденски турнир по тенис на маса, в който участие взеха деца и ветерани от Средногорието. Общо над 130 млади таланта се включиха в надпреварата, предизвикала значителен интерес не само сред участниците, но и сред публиката. Турнирът бе уважен както от общинската партийна структура на организаторите, така и от кмета на града-домакин – д-р Христо Грудев.

От местните състезатели най-голям успех постигна Борислава Лазарова (на снимката), спечелила сребърен медал при момичетата до 16 години. Другата по-опитна местна състезателка – Ваня Брайнова, така и не успя да преодолее своята група в категория до 12 години. Павлин Михов пък игра блестящо в първите си срещи и записа шест поредни победи, класирайки се убедително на първото място в своята предварителна група. Още в първия мач при елиминациите обаче той отпадна от представител на Пловдив.

При ветераните бе не по малко интересно – общо около 30 състезатели се включиха в състезанието и демонстрираха майсторски отигравания с бялото топче. Средногорските представители отново бяха трима. От тях най-силна игра показа Йордан Лазаров, който уверено се бе устремил към призовото място, но в крайна сметка бе победен на полуфинала и остана с бронзов медал. Иво Белишки пък успя да пробие силните си конкуренти от предварителната група и се класира за осминафиналите, където след оспорван двубой загуби от наредилия се впоследствие пети в крайното класиране състезател. Третият местен тенисист - Лукан Брайнов, записа три победи в групата си, които се оказаха недостатъчни за продължаването му напред.

В крайна сметка денят се превърна в истински празник на спорта. При момичетата два златни медала завоюва републиканската шампионка Красимира Йовкова от Асеновград, спечелила надпреварата както до 12 г., така и до 16 г. При момчетата до 12 г. победител стана отново представител на домакините – Танер Илязов, а при по-големите (до 16 г.) първото място бе спечелено от Любомир Филипов – гр. Първенец. Що се отнася до ветераните, там най-добър бе майсторът на спорта по тенис на маса Любо Пейков. Победителите получиха медали и спортна екипировка, а всички участници си тръгнаха с рекламни шапки и фланелки, осигурени от организаторите на турнира.