вторник, 30 септември 2008 г.

Изненадваща загуба за "мирковчани"

В събота отборът на „Мирково” изигра първото си домакинство за новия сезон и въпреки предварителните очаквания записа нелепа загуба с 1:2 срещу тима на „Керамик” (гара Елин Пелин). Титуляри за домакините, които тази година ще са единственият средногорски представител в групата, бяха и редица от най-добрите пирдопски състезатели. Огромният потенциал на състава обаче така и не бе реализиран и след редица пропуски гостите се поздравиха с победата.

Срещата започна добре за мирковчани и още в десетата минута Ненко Георгиев пропусна да открие резултата след удар с глава от няколко метра. Към средата на полувремето гол все пак падна – след игра с ръка на противников защитник в собственото му наказателно поле, реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Цветан Михов, на който се наложи да вкара дузпата общо два пъти. Причината – първото изпълнение бе преди съдията да е дал сигнал. При втория шут капитaнът на домакините отново не трепна и изведе състава си напред – 1:0.

Веднага след почивката обаче „Керамик” върна паритета в головете след триково изпълнение на пряк свободен удар и красив изстрел отдалече. Голът сякаш изнерви средногорци, но отново те бяха максимално близо до второ попадение – след шут на Недко Йорданов топката срещна десния страничен стълб на гостите. Срещата се накъса и двата състава започнаха да правят нарушение след нарушение, принуждавайки дежурния лекар често да кръстосва терена.

Така се стигна и до 70-ата минута, когато след дълъг пас и неразчетено излизане на вратаря Боян Иванов, нападател на гостите с лекота прехвърли мирковския страж и донесе пълен обрат в срещата – 1:2. Оттук до края играта бе хаотична, реферът често-често вадеше картона с жълт цвят, а веднъж дори и този с червен – за състезател на „Керамик”. Резултатът обаче остана непроменен и значително поохлади амбициите на „Мирково”, които след първите три кръга са с една победа и две загуби.