неделя, 22 март 2009 г.

Домакински успех на "Мирково" в първия мач за пролетта

Футболистите на „Мирково” подновиха първенството в окръжната футболна група с важна домакинска победа – 2:1 срещу едноименния тим от Драгоман. Срещата бе от отложения за пролетта последен есенен кръг, и въпреки мартенския студ двата тима завързаха интересен и оспорван двубой.

Гостите от Драгоман бяха фаворит преди срещата – намиращи се на трето място във временно класиране и водени от бившия национален състезател Мартин Зафиров. Мирковчани обаче още от началото показаха, че ще направят всичко възможно за да тръгнат с летящ старт през пролетта. На два пъти след центрирания и удари на средногорски футболисти топката бе изчиствана от самата голлиния. Още по-фрапиращ бе пропуска на Пламен Миланов, който остана очи в очи с противниковия вратар, но не успя да го преодолее. Все пак няколко атаки по-късно от същата позиция младият Юсмен Махмудов действа по-хладнокръвно и откри резултата в полза на „оранжевите” – 1:0.

Голът стресна футболистите на Драгоман, които сякаш не очакваха подобно развитие на срещата. Натискът им даде резултат – до края на полувремето на два пъти техни състезатели бяха извеждане сами срещу вратаря на домакините Боян Иванов. Младият страж обаче показа завиден рефлекс и успя да опази вратата си „суха”.

Гостите все пак стигнаха до изравнителен гол, и то веднага след почивката. Попадението дойде след изпълнение на пряк свободен удар, отсъден точно на границата на наказателното поле на мирковчани, фронтално срещу вратата. Оттук нататък срещата стана доста по-напрегната – с всички плюсове и минуси от това. Имаше и чисти положения, и много нервни моменти. За домакините в офанзивен план действаха Ненко Георгиев и Добрин Михайлов – Добата, които заедно с голмайстора Махмудов добре разиграваха топката и все по уверено поглеждаха към противниковата врата. Така се стигна до средата на полувремето, когато именно Добата направи победния изстрел – красиво воле от около 20-ина метра, матирало стража на Драгоман за 2:1.

Съвсем очаквано, оттук до края мирковчани бранеха крехката си преднина, а техните опоненти все повече свиваха обръча около вратата им. Въпреки всичко по-близо до гола бяха пак средногорци – след страхотен пробив Добата успя да се измъкне от противниковата защита, но ударът му прехвърли и вратарят, и вратата на гостите.

Победата за „Мирково” е едва третата от началото на шампионата и тимът продължава да бъде по-близо до дъното, отколкото до челото на класирането. Все пак добрата игра срещу един от лидерите дава надежди за по-добро представяне през пролетта. Оттук нататък за местния тим следват още две домакинства, в които отново ще бъде търсен успехът на всяка цена.