неделя, 23 март 2008 г.

Лош пролетен старт за средногорския футбол

Въпреки множеството силни попълнения, привлечени в тима на “Мирково” през зимната пауза, отборът не започна пролетния полусезон по очаквания силен начин. В първите си две срещи средногорци записаха хикс и загуба, въпреки че даже и капитанът им Мартин Дамянов се завърна в състава – след като първоначално бе обявен за трансфериран в “Спартак 2001” (Пирдоп).

В откриващия двубой мирковчани домакинстваха на лидера в класирането “Правец” с надеждата да постигнат важна победа. През първата част обаче гостите излезнаха напред в резултата, след което умело се браниха чак до последните десетина минути на срещата. Точно тогава съпротивата им бе пречупена от тима на “Мирково”, който именно чрез Мартин Дамянов успя да стигне до точката в мача – 1:1.

Седмица по-късно, на стадиона в Горна Малина срещу местния “Звездец”, средногорци допуснаха класическа загуба с 0:3. Всъщност играта им не бе чак толкова лоша, като до първия гол на своите домакини дори може да се каже, че държаха инициативата в срещата. До края на първото полувреме, когато резултатът бе открит в тяхна вреда. През втората част “Звездец” удвои преднината си без особени проблеми. В самия край играч на “Мирково” игра с ръка в собственото си наказателно поле и след прецизно изпълнение на отсъденият 11-метров наказателен удар бе оформен и крайният резултат в мача.

Пирдопският “Спартак 2001” пък гостува през отминалата неделя на “Правец” и загуби с катастрофалното 1:8. Сезонът не вещае нищо добро за спартаковци, които без най-добрите си футболисти са твърде далеч от есенното си представяне.