понеделник, 7 април 2008 г.

Както обикновено, гостуване = загуба...

Поредният, 15-и кръг в областното футболно първенство, отреждаше и на двата средногорски тима гостувания. Съвсем очаквано, те донесоха изцяло негативни емоции и две неприятни загуби за местните състави – въпреки възкръсналите надежди за по-добро представяне след хубавите победи преди седмица..

По-оспорвано бе на стадиона в Долна Баня, където местния “Левски” прие състава на “Мирково” и го надигра с 3:1. Домакините стартираха срещата от позицията на временни лидери, макар и причината да бе по-малкият брой изиграни към момента срещи от фаворита “Правец”. Средногорци изиграха слабо първо полувреме и допуснаха два гола, като едва след почивката напомниха за добрата си игра. С гол-красавец от около 40 метра Недко Йорданов се разписа за първи път с екипа на мирковчани и върна надеждите за поне частичен обрат в мача. Въпреки силния натиск обаче гостите не успяха да стигнат до второ попадение, а минута преди последния съдийски сигнал левскарите сложиха точка на спора с трети гол.

Играчите на “Спартак 2001” (Пирдоп) пък пътуваха към крайно негостоприемния, поне във футболно отношение, град Ихтиман. Там местният “Мътивир” разгроми своите гости с 5:0, само седмица след като загуби с двуцифрен резултат от “Мирково”. Пирдопчани стартираха с множество юноши предвид “пакетния” трансфер на техните основни футболисти през зимната пауза. Всъщност след края на първото полувреме резултатът бе едва 1:0, а след почивката след цели три гола от видима засада нещата придобиха съвсем друго измерение.

Детско-юношеската школа на спартаковци поне постигна частичен успех, и то като домакин на лидера в своята група – “Балкан” (Ботевград). Юношите младша възраст на пирдопчани два пъти стреляха в гредата и в крайна сметка завършиха срещата със своите ботевградски връстници при нулево равенство. Детският състав на средногорци пък загуби с категоричното 1:6 и влезна в тон с мъжкия състав.