неделя, 13 април 2008 г.

Победа за юношите, загуби за мъжете

Слънчевият неделен ден бе домакински за всички средногорски футболни формации. Своите срещи първи изиграха двата тима от детско-юношеската школа на “Спартак 2001” (Пирдоп), които приеха на градския стадион своите връстници от “Ботев” (Ихтиман).

Юношите младша възраст отново показаха добра игра и, макар и трудно, успяха да победят своя опонент с 2:0. Срещата наглед изглеждаше равностойна, но домакините създадоха много повече положения за гол, изпускайки гои едно след друго. Най-фрапиращото бе в средата на втората част, когато капитанът Тодор Евтимов бе изведен сам срещу противниковия вратар, но в опит да го прехвърли прати топката над напречната греда.

Нещата вървяха към нулево равенство, когато десетина минути преди края спартаковци отбелязаха куриозен гол, дошъл с голяма доза късмет. Петър Ладжов стреля от около 40 метра, но след удара му топката летеше право към ръцете на стража на гостите. Той пък изненада всички около себе си изпускайки коженото кълбо, което мина между ръцете му и премина през голлинията. И докато ихтиманци още не можеха да осъзнаят какво се е случило, Цветан Миланов още в следващата атака удвои резултата и окончателно подпечата победата за своя тим.

Веднага след тях на терена излезнаха и детските състави на Пирдоп и Ихтиман. При тях гостите имаха видимо физическо преимущество и още от първия съдийски сигнал тръгнаха да си връщат за загубата на своите батковци. Нещата тръгнаха добре за тях и през първата част те успяха да открият резултата. След почивката обаче младите таланти на Средногорието играха на върха на възможностите и заслужено успяха да обърнат резултата. За съжаление, само частично. Първо Ингилизов с красив удар отдалече върна паритета в головете, а след това на два пъти удари на наши състезатели се отбиваха от гредата. В крайна сметка – 1:1.

При мъжете бе не по-малко интересно. “Спартак 2001” прие на своя стадион борещият се за първото място тази година “Левски” (Долна Баня) и очаквано загуби с 0:3. Пирдопчани дори доиграха срещата с 10 души, след като в последните минути беше изгонен техният нападател Атанас Димов. “Мирково” пък домакинства на “Керамик” (Елин Пелин) и също записа загуба – 2:4.